بسم الله الرحمن الرحیم 

03 آبان, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

درباره دانشگاه

تاريخچه دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی یزد، با سرمایه ای از توکل به الطاف بیکران الهی و هدیه ای با برکت از جانب امام راحل(ره) و با گنج پایان ناپذیر اعتماد مردمی حسب ضرورت جامعه اسلامی در دیار نیکان و خردمندان یزدی در پنجم دی ماه 1361 تاسیس گردید.

اولین پذیرش دانشجو در سال 1362 انجام شد و 180 دانشجو در چهاررشته تحصیلی وارد این دانشگاه شدند و از آنجا که استان یزد به لحاظ شرایط اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی در دو قطب صنعت و دانشگاه بیشترین جاذبه را داراست،بر همین اساس این دانشگاه از این بستر مناسب و نیاز عمومی برای رشد و توسعه خود بهره گرفت و تلاش کرد تا ضمن رشد این واحد،واحدهای دیگری نیز در شهرهای مختلف استان شروع به فعالیت نمایند.

این دانشگاه با قدمت ترین و بزرگترین مرکز آموزش عالی استان از بعد کمی می باشد .در استان یزد در حال حاضر 60 مرکز آموزش عالی وجود دارد که با توجه به قدمت دانشگاه آزاد اسلامی و فارغ التحصیلی بیش از 45000 هزار نفر این دانشگاه توانسته جایگاه ویژه ای در بین مردم استان و حتی شهرهای دیگر داشته باشد.

 دانشگاه آزاد اسلامي يزد در زميني به وسعت 000/ 200/ 1 مترمربع در 8 نقطه، 000 /113 مترمربع ساختمان و 000/ 215 مترمربع محوطه و فضاي سبز و 30820 مترمربع پاركينگ جهت رفاه دانشجويان احداث نموده است.

 حوزه معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي

حوزه آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با26 رشته تحصیلی دکتری، 85 رشته تحصیلی کارشناسی ارشد و بیش از 60 رشته کارشناسی خدمات علمی و آموزشی خود رابه 15000 دانشجو ارائه می نماید.

حوزه معاونت پژوهش و فناوري

این دانشگاه در حوزه پژوهشی با ارائه بیش از 236کتاب، 650مقاله ISI ،‌ 275 مقاله علمی پژوهشی، 68000پایان نامه ( 60000 کارشناسی، 7500 ارشد، 40 دکتری تخصصی و 860 حرفه ای)، با داشتن 53 آزمایشگاه و 34 کارگاه، 260 طرح تحقیقاتی خاتمه یافته ، 60 طرح در دست اجرا از ،‌ بیش از 15همایش ملی اجرا شده،50 ثبت اختراع و در بخش فنی با  30پرسنل،84 آزمایشگاه،   2105 عدد تجهیزات و 91 خدمت ثبت شده و 19 تفاهم نامه در دست اجرا نقشی برجسته در تولید علم دارد.

 حوزه معاونت دانشجويي فرهنگي

حوزه دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه با توجه به مسئولیت آن در زمینه فرهنگ سازی و جامعه پذیر ساختن دانشجویان و تامین نیازها و خواسته های رفاهی ، فرهنگی و ورزشی دانشجویان به عنوان پل اصلی ارتباط دانشجو با دانشگاه مطرح است و با در نظر گرفتن اینکه مخاطبان و مشتریان این معاونت ترسیم کنندگان آینده جامعه هستند ارزشمندی فعالیتهای این حوزه بیش از پیش آشکار می شود .

این معاونت در راستای ایجاد بستر مناسب جهت افزایش آگاهی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، معنوی، فرهنگی و سیاسی؛ تلاش می کند که با مهندسی فرهنگی مناسب به تعمیق و گسترش فرهنگ اسلامی و ایرانی پرداخته و با برنامه ریزی زمینه اعتلای علمی و فکری و سلامت جسم و روان دانشجویان عزیز را فراهم آورد.

 حوزه معاونت سماء

مجتمع آموزشی وفرهنگی سما یزد نیز با دارابودن مقاطع تحصیلی پیش دبستانی تا کاردانی درحال ارائه خدمت به بیش از 1100 دانش آموز و 750 دانشجو در زمینه های علمی وفرهنگی و.. می باشد .

 بيمارستان شاه ولي

بيمارستان و مركز درماني شادروان شاه ولي جنب مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي يزد به همت نيكوكار بزرگوار مرحوم سيد رضا شاه ولي در سال 1379 شروع به كار نموده است. بيمارستان در 6000 متر مربع زير بنا بخشهاي مختلف تحت نظارت دانشگاه آزاد و دانشکده پزشکی و انجمن حمايت از بيماران سرطاني استان يزد مشغول انجام خدمت به شهروندان بزرگوار مي‌باشد .

Islamic Azad University of Yazd General Catalog 2017

 

 

 

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.